Hape menynë kryesore

Changes

123 bytes added ,  10 vjet më parë
 
==Vdekje==
* [[1861]] - [[Elizabeth Barrett Browning]], letrare britaneze
* [[1945]] - [[Mustafa Busuladžić]], imtelektual boshnjak
 
==Festa dhe përvjetore==