Ndryshimi mes inspektimeve të "Jadranka Kosor"

1 byte removed ,  11 vjet më parë
 
==Kariera gazetareske ==
Jadranka Kosor ka diplomuar në fakultetin juridik të [[Zagrebi]]t. Në kerierën profesionale e ushtroi në gazetari, nga viti 1972 ka qenë korospondente e VečernjegVečernje list dhe Radio Zagrebit. Nga viti 1991 deri 1995 ne Radion Kroate ka udhëheqë emisioni për të ndjekurit, refugjat dhe viktimave të luftës.
 
==Kariera politike==