Dallime mes rishikimeve të "5 Korrik"

319 bytes added ,  13 vjet më parë
v (roboti shtoj: bcl:Hulyo 5)
 
==Lindje==
 
*
* [[1853]] - [[Cecil Rhodes]], ekonomist britanez
* [[1857]] – [[Clara Zetkin]], politikane dhe luftare per te drejtat e gruas gjermane
* [[1889]] – [[Jean Cocteau]], letrar, regjisor, fotograf dhe koreograf francez
* [[1891]] - [[Tin Ujević]], letar kroat
* [[1911]] – [[Georges Pompidou]], politikan francez
 
==Vdekje==