Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

27 bytes removed ,  16 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
<!-- ... këtu fillon tabela ... teksti është më poshtë ... -->
{{InterMovie|
|TitullFilm=Apasionata
|VendiProd=[[Shqipëri]]
|VitiProd=[[1983]]
|Minuta=86 min.
|Gjuha=[[Shqip]]
|Mosha=... ≥12
|Regjizori=[[Kristaq Mitro]] &</br> [[Ibrahim Muçaj]]
|Skenari=...
|Romani=...
|Kompozitori=...
|Kinematograf=[[Saim Kokona]]
|Kamera=...
|DrejtorArt=[[Arben Basha]]
|DrejtorFoto=...
|Producenti=[[ShqipëriaQiriako e ReBullano]]
|Aktori1=[[Kastriot Çaushi]]
|Aktori2=[[Matilda Makoçi]]
|Aktori5=[[Spiro Duni]]
|Aktori6=[[Margarita Xhepa]]
|Aktori7=[[Thimi Filipi]]
|Aktori8=...
|}}
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
== Info ==
Film artistik i metrazhit të gjatë i Kinostudios [[Shqipëria e Re]] i prodhuar në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]]. Në rolet kryesore paraqiten [[Kastriot Çaushi]] (si ? ...), [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]]
 
== Tema ==
2.689

edits