Ndryshimi mes inspektimeve të "Friedrich Barbarossa"

 
Pas Vdekjes se pa Pritur te [[Konrad III.|Konradit]] me 15 Shkurt 1152 ne Bamberg, u Zgjedh Friedrich si Mbret romako-gjerman me 4 mars ne [[Frankfurt am Main]] dhe me 9 mars 1152 ju Dhurua Kurora Mbretrore ne Kishen e [[Achen|Achenit]] na Epishkopi i [[Köln|Kolonisë]] [[Arnold II. von Wied]].
Ky Kurorizim i Shpejt sqarohet nga Historiant e sotshem me Rastin qe [[Konrad III.|Konradi]] kishte parapa ket Termin ne Parapamje te arritjes se tij ne Itali per Kurorizim si Perandor ne [[Roma|Rom]], Ky Kurorizim ka qen i Parapam per te Zgjedh te Birin e vet.
 
Kujdes sesht e Plotesume Redaktimi Vazhdon--[[Përdoruesi:Vokshi|Vokshi]] 6 Korrik 2009 16:10 (CEST)
70

edits