Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Sllavo-Maqedonët''' janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanit]]. Flasin [[Gjuha Sllavo-Maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]].
209

edits