Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Sllavo-Maqedonët''' janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanit]]. Flasin [[Gjuha Sllavo-Maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]].
 
[[bg:Македонци]]
[[de:Slawische Mazedonier]]
[[hr:Makedonci]]
[[lt:Slavų makedonai]]
[[mk:Македонци]]
[[pl:Macedończycy]]
[[pt:Macedônios]]
[[ru:Македонцы]]
[[sl:Makedonci]]
[[sr:Македонци]]
209

edits