Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

+populata
(+populata)
'''Sllavo-Maqedonët''' janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanit]]. Flasin [[Gjuha Sllavo-Maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]. Popullata e tyre është afërsisht 1.7 milion - 2 milion.
 
[[bg:Македонци]]
209

edits