Ndryshimi mes inspektimeve të "ISO 3166-1"

23 bytes added ,  10 vjet më parë
Lista e vendeve ISO 3166-1
(Lista e vendeve ISO 3166-1)
(Lista e vendeve ISO 3166-1)
* ZA [[Afrika e Jugut]]
* DZ [[Algjeria]]
* AQ [[Anarktiku]]
* AD [[Andora]]
* AO [[Angola]]
* AI [[Anguilla]]
* AGAQ [[Antigua dhe BarbadosiAntarktiku]]
* ANAG [[AntiletAntigua Hollandezedhe Barbuda]]
* AN [[Antilet Holandeze]]
* SA [[Arabia Saudite]]
* AR [[Argjentina]]
* AU [[Australia]]
* AT [[Austria]]
* AZ [[AzerbejxhaniAzerbajxhani]]
* BS [[Bahamet]]
* BH [[BahreinBahraini]]
* BD [[BangladeshBangladeshi]]
* BB [[Barbados]]
* BE [[Belgjika]]
* BZ [[Belize]]
* BY [[Bellorusia]]
* BJ [[BeninBenini]]
* BM [[BermudetBermuda]]
* BW [[BocuanaBocvana]]
* BO [[Bolivia]]
* BA [[Bosnja dhe Hercegovina]]
* BR [[Brazili]]
* CI [[Bregu Ii FildishtFildishtë]]
* GB [[Britania e Madhe]]
* BN [[BrunejiBrunei]]
* BG [[Bullgaria]]
* BF [[Burkina Faso]]
* EE [[Estonia]]
* ET [[Etiopia]]
* PH [[FilipineFilipinet]]
* FI [[Finlanda]]
* FJ [[Fixhi]]
* GM [[Gambia]]
* GH [[Gana]]
* GS [[Georgjija Jugore dhe Ishujt Sendviç Jugorë]]
* GE [[Gjeorgjia]]
* GS [[GeorgjijaGjeorgjia Jugore dhe Ishujt Sendviç Jugorë Sanduiç]]
* DE [[Gjermania]]
* GI [[Gjibraltari]]
* GR [[Greqia]]
* GP [[Guadalupa]]
* GY [[Guajana]]
* GF [[Guajana Franceze]]
* GU [[Guam]]
* GT [[Guatemala]]
* GG [[GuernsejGuernsey]]
* GY [[GuajanaGuiana]]
* GF [[GuajanaGuiana Franceze]]
* GN [[Guineja]]
* GQ [[Guineja Ekuatoriale]]
* IM [[Ishulli i Njeriut]]
* CX [[Ishulli Kristmas]]
* MU [[Ishulli Mauricius]]
* IS [[Islanda]]
* IT [[Italia]]
* IL [[Izraeli]]
* JP [[Japonia]]
* YE [[JemenJemeni]]
* JO [[Jordania]]
* NC [[Kaledonia e Re]]
* KH [[Kamboxhia]]
* CM [[KamerunKameruni]]
* CA [[Kanada]]
* CV [[Kape Verde ]]
* QA [[Katar]]
* KZ [[Kazakistani]]
* CL [[Kili]]
* CN [[Kina]]
* KG [[KirgizstaniKirgistani]]
* KI [[Kiribati]]
* CO [[Kolumbia]]
* KM [[Komoret]]
* CG [[Kongo]]
* KR [[KorejaKorea jugoreJugore]]
* KP [[KorejaKorea verioreVeriore]]
* KO [[Kosova]]
* CR [[Kosta Rika]]
* MO [[Makao]]
* MY [[Malajzia]]
* MW [[Malavi]]
* MV [[Maldivet]]
* MW [[MalaviMalevia]]
* ML [[Mali]]
* ME [[Mali Ii Zi]]
* MT [[Malta]]
* MK [[Maqedonia]]
* MA [[Maroku]]
* MQ [[MartinikuMartinika]]
* MU [[Mauricius]]
* MR [[Mauritania]]
* MX [[Meksikë]]
* MM [[Mianmar (BurmaBirmania)]]
* FM [[Mikronezia]]
* MD [[Moldavia]]
* NA [[Namibia]]
* NR [[Nauru]]
* NP [[NepalNepali]]
* NE [[NigerNigeri]]
* NG [[Nigeria]]
* NI [[Nikaragua]]
* NU [[Niue]]
* NO [[Norvegjia]]
* OM [[OmanOmani]]
* PK [[Pakistan]]
* PW [[Palau]]
* PA [[Panama]]
* PG [[Papua Guinea e Re]]
* PY [[ParaguajParaguai]]
* PE [[Peru]]
* PF [[Polinezia Franceze]]
* CY [[Qipro]]
* DO [[Republika Domenikane]]
* CF [[Republika e Afrikës QëndroreQendrore]]
* RE [[Reunion]]
* RW [[Ruanda]]
* RO [[Rumania]]
* RU [[Rusia]]
* EH [[SaharajaSahara Perëndimore]]
* SV [[SalvadorSalvadori]]
* AS [[Samoa Amerikane]]
* WS [[Samoa Perëndimore]]
* SM [[San Marino]]
* ST [[Sao Tome dhe Principe]]
* SC [[SejsheletSejshelli]]
* SN [[SenegalSenegali]]
* RS [[Sërbia]]
* US [[SHBA (Shtetet e Bashkuara të Amerikës)]]
* SH [[Shën HelenëElena]]
* KN [[Shën Kits dhe Nevis]]
* LC [[Shën LusiaLucia]]
* PM [[Shën Pjer e Mikelon]]
* VC [[Shën VincentVincenti dhe Grenadinet]]
* AL [[Shqipëri]]
* SL [[SierraSiera Leone]]
* SG [[Singapori]]
* SY [[Siria]]
* ES [[Spanja]]
* LK [[Sri Lanka]]
* SDSZ [[SudanSuazilanda]]
* SD [[Sudani]]
* SE [[Suedia]]
* SR [[Suriname]]
* SJ [[Svalbard(Svalbard dhe Zhan Majen)]]
* SZ [[Svaziland]]
* TH [[Tailanda]]
* TW [[TaivanTaivani]]
* TZ [[Tanzanija]]
* TJ [[Taxhikistan]]
* IO [[Territori Britanik në Oqeanin Indian]]
* TB [[Tibeti]]
* TL [[Timori lindorLindor]]
* TG [[Togo]]
* TK [[Tokelau]]
* TO [[Tonga]]
* TT [[Trinidad edhe Tobago]]
* TN [[Tunisi]]
* TM [[TurkmenistanTurkmenistani]]
* TR [[Turqia]]
* TV [[Tuvalu]]
* WF [[Uallis edhe Futuna]]
* UG [[Uganda]]
* UA [[Ukraina]]
* UY [[UrugvaiUruguai]]
* UZ [[UzbekistanUzbekistani]]
* VU [[Vanuatu]]
* VA [[Vatikan]]
* VE [[Venezuela]]
* VN [[VietnamVietnami]]
* JM [[Xhamaika]]
* JE [[XhersejXhersi]]
* DJ [[Xhibuti]]
* ZR [[ZaireZairi]]
* ZM [[Zambia]]
* NZ [[Zelanda e Re]]
* ZW [[ZimbabveZimbabveja]]
* CH [[Zvicra]]
 
Anonymous user