Dallime mes rishikimeve të "Tetova"

5 bytes added ,  15 vjet më parë
rv
(rv)
===Shkollmi===
Në vitet [[2000]] në Tetovë punonin 7 sholla fillore me rreth 9100 nxënës, 5 shkolla të mesme ë përgjithshme dhe profesionae me rreth 9 000 nxënës, 2 shkolla të larta, Universitetin e Tetovës dhe atë të Evropës Juglindore.
====[[Shkollat e mesme [[Tetovë]] ]]====
 
Statistikat për numrin e nxënësve 2005/2006
209

edits