Ndryshimi mes inspektimeve të "Federata Polake e Futbollit"

|}
 
==Ndeshjet e Polonisë me [[Federata Shqiptare e Futbollit|ShqipërinShqipërinë]]==
Deri më tani (2005) Shqipëria ka luajtur dhjetë ndeshje me Poloninë meprej rrezulltatet:të cilave ka një fitore, tri barazime, gjashtë humbje dhe rrezulltatirezulltati i golave është: 7:12 (-5)
 
{| border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" width="300px" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 0.5em"