Ndryshimi mes inspektimeve të "Kushtetuta e SHBA-ve"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Kushtetuta e SHBA-ve''' është akti më i lartë juridik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe përcaktues i sistemit qeverisës, pushtetit federal dhe atij të shteteve, si d…)
 
'''[[Kushtetuta]] e SHBA[[ShBA]]-ve''' është akti më i lartë juridik në [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës]] dhe përcaktues i sistemit qeverisës, pushtetit federal dhe atij të shteteve, si dhe të drejtave e lirive të qytetarëve. Kushtetuta amerikane është më e vjetra kushtetutë shtetërore dhe me qëndrueshmërinë më të gjatë në mbarë rruzullin.
 
[[Kategoria:Administrim]]
[[Kategoria:Shtetet e Bashkuara]]
10.357

edits