Dallime mes rishikimeve të "Mayra Alejandra"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
'''Mayra Alejandra''' (emri i lindjes Mayra Alejandra Rodríguez Lezama) është një aktore telenovelash[[telenovel]]ash, lindur me [[7 maj]] [[1958]] në [[Caracas]], [[Venezuela]]. Eshtë vajza e komedianit Charles Barry, shkrimtares Ligia Lezama dhe motra e komedianit Juan Carlos Barry.
 
 
==Telenovelat==
 
Camaleona (2007) - Amapola Rivas
 
 
 
===Seriale===
* Juegos Prohibidos
 
* Apartamento de 7 pisos
Juegos Prohibidos
 
Apartamento de 7 pisos
 
 
 
===Filma===
* Manón (1986)
 
* Carmen la que contaba 16 años (1978)
Manón (1986)
 
Carmen la que contaba 16 años (1978)
 
 
 
===Teatër===
* La Pinta de la niña o la Santa María
* ¿ Ardelle o la Margarita ?
 
[[Kategoria:Aktorë venezuelanë]]]
La Pinta de la niña o la Santa María
[[Kategoria:Lindje 1958]]
 
¿Ardelle o la Margarita?
10.357

edits