Dallime mes rishikimeve të "Valeria"

46 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: '''Valeria''' është një telenovelë xhiruar në Argjentinë në vitin 1987 shkruar nga Ligia Lezama, nëna e protagonistes. Pati si protagonistë Mayra Alejandra e [...)
 
No edit summary
 
'''Valeria''' është një telenovelë[[telenovel]]ë xhiruar në [[Argjentinë]] në vitin [[1987]] shkruar nga [[Ligia Lezama]], nëna e protagonistes.
 
Pati si protagonistë [[Mayra Alejandra]] e [[Juan Vitali]].
 
Valeria, kur ishte 5 vjecevjeçe, asiston në vrasjen e prindërve të saj nga Leonardo Andrade, armiku i tyre. 17 vjet më vonë Valeria transferohet në kryeqytet, ku dashurohet marrezishtmarrëzisht me Saverio Andrade, biri i vrasësve të prinderveprindërve. Ajo lufton deri në fund deri sa të hakmerret, dhe në fund dashuria e tyre do të triumfojë.
 
Kënga në versionin italian titullohet "Manifesto" kënduar nga [[Maurizio Vandelli]]. Pati gjtihsejgjithsej 135 seri.
Valeria, kur ishte 5 vjece, asiston në vrasjen e prindërve të saj nga Leonardo Andrade, armiku i tyre. 17 vjet më vonë Valeria transferohet në kryeqytet, ku dashurohet marrezisht me Saverio Andrade, biri i vrasësve të prinderve. Ajo lufton deri në fund deri sa të hakmerret, dhe në fund dashuria e tyre do të triumfojë.
 
==Aktorët==
Kënga në versionin italian titullohet "Manifesto" kënduar nga [[Maurizio Vandelli]]. Pati gjtihsej 135 seri.
 
 
 
==AKTORET==
 
[[Juan Vitali]] ... Luis Javier
 
Boris Rubaja ... Julián
 
[[Kategoria:Telenovela argjentinase]]
10.357

edits