Dallime mes rishikimeve të "Frederik Ndoci"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale :
* 1967 - çmimi i tretë në interpretimin e këngës "Rrugëve të fshatit" (Hyjo kalë vrapo) të Zyhdi Barbullushit.
* 1966 - çmimi i tretë në interpretimin e këngës "Si gjeologët"
* 1971 - çmimi i dytë në interpretimin e këngës "Vëllai aksionist" te Leonard Dedes
* 1972 - çmimi i parë në interpretimin e këngës "Beni, Mira dhe receli" te Xh. Ujkanit e P. Selimit (duet me Myfarete Laze).
* 1973 - çmimi i dytë në interpretimin e këngës "Tornitorit" te Nexhmedin Dokos.
 
Gjate periudhës së shkollës u aktivizua me grupet artistike të Shtëpisë së Pionierit dhe me pas, të Klubit të Rinisë "Heronjtë e Vigut" duke marre pjese ne shfaqjet artistike dhe kënduar me sukses në skenat e [[Shkodra|Shkodrës]].
10.357

edits