Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

78 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: Ibrahim Kadriu lindi më 8 Janar 1945 ne Zheger te Gjilanit. Shkollen fillore e ekreu ne vendlindje ne vitin 1959 kurse ate te mesmen e mesuesise ne Gjilan me 1964. Studimet pasuniversita…)
 
No edit summary
'''Ibrahim Kadriu''' lindi më [[8 Janar]] [[1945]] ne [[Zheger]] te Gjilanit[[Gjilani]]t. Shkollen Shkollën fillore e ekreu ne vendlindje ne vitin [[1959]] kurse ateatë te mesmen e mesuesisemësuesisë ne Gjilan me [[1964]]. Studimet pasuniversitare i kreu ne [[Prishtine]]. Ka njenjë opus te gjere te krijimtarisekrijimtarisë letrare. Sot ai jeton dhe vepron ne Prishtine.
 
[[Kategoria:Lindje 1945]]
10.357

edits