Dallime mes rishikimeve të "Teki Biçoku"

59 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Kreu pesë klasët fillore (1932-1937) në shkollën fillore "Naim Frashëri", Elbasan, më pas pese klasë qytetëse në Normalen e Elbasanit. Arsimimin e mesëm e vazhdoi në Shkollat Teknike Korçë (1942-43) dhe Tiranë (1946-47) nga dy klasë në secilën shkollë.
 
Studimet universitare i kreu në BRSS, në [[Universiteti Shtetëror Rus i Naftës dhe Gazit Gubkin|Institutin e Naftës "Gubkin"]] në Moskë gjatë viteve 1948-1953. Në datën 20 Mars 1953 u diplomua "Inxhinier Gjeofizik".
 
Në vitin 1965 (5 Prill) mbrojti gradën Doktor i Shkencave (asokohe "Kandidat i Shkencave") me temën "Analiza dhe përgjithësimi i retultateve të punimeve sizmometrike në Ultësirën Pranëadriatike dhe zgjedhja e metodës sizmike më racionale për të" (408 faqe dhe 61 figura)
211

edits