Ndryshimi mes inspektimeve të "Kometa Donati"

1 byte removed ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: ru:C/1858 L1 (Донати); cosmetic changes
v (roboti shtoj: sl:Komet Donati)
v (roboti ndryshoj: ru:C/1858 L1 (Донати); cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:CometDonati.jpg|thumb|300px|'''Kometa Donati''', [[1958]]]]
'''Kometa Donati''' e cila njihet ndryshe edhe me këto shifra '''C/1958''' dhe '''1958 VI''' është një kometë e zbuluar nga astronomi [[Giovanni Battista Donati]] ''([[lexo:]] Xhovani Batista Donati)'' i cili për herë të parë e pa më [[2 korrik]] të vitit [[1958]] dhe ishte shum i entuziasmuar nga mrekullia e saj. Edhe kjo kometë mbetët si një kometë jo periodike siç janë ato periodike p.sh. [[Kometa Halley]] apo edhe [[Kometa Hale-Bopp]].
 
Data kur kjo kometë ju afrua më së afërmi [[Tokë]]s ishte [[10 tetor]]i i vitit [[1958]].
 
[[CategoryKategoria:Kometa|Donati]]
 
[[de:Donati (Komet)]]
[[ja:ドナティ彗星]]
[[pl:Kometa Donatiego]]
[[ru:КометаC/1858 L1 (Донати)]]
[[sk:Kométa Donati]]
[[sl:Komet Donati]]
139

edits