Dallime mes rishikimeve të "Ali Asllani"

351 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox shkrimtar
| emri = Ali Asllani
| foto = [[Figura:Ali Asllani.jpg|180px]]
| titulli =
| emri i lindjës =
| ditëlindja = [[28 nëntor]], [[1882]]
| vendlindja = [[Vajza (fshat)|Vajzë]], [[Vlorë]]
| ditëvdekja = [[20 dhjetor]], [[1966]]
| vendvdekja = [[Tiranë]]
| pseudonimi =
| nacionaliteti = Shqiptar
| zhanri =
| webfaqja =
}}
 
'''Ali Asllani''', ''( [[28 nëntor]], [[1882]] - [[20 dhjetor]], [[1966]])'', ishte poet, atdhetar dhe diplomat shqiptar.