Ndryshimi mes inspektimeve të "Semiramis Alia"

57 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Bashkëshortja e Ramiz Alisë, sekretarit I të Komitetit Qendror që nga viti 1985 deri në vitin 1991 dhe president i vendit. Ajo ishte vajza e profesorit të njohur Aleksandër Xhuva...)
 
Bashkëshortja e Ramiz Alisë, sekretarit I të Komitetit Qendror që nga viti 1985 deri në vitin 1991 dhe president i vendit. Ajo ishte vajza e profesorit të njohur Aleksandër Xhuvani. Semiramis Alia, ndryshe nga shumë gra të ish-udhëheqësve komunistë, nuk u mor me politikë, por punoi si pedagoge në Fakultetin e Shkencave. Bashkëshortja e Ramiz Alisë vdiq në vitin 1986 nga një sëmundje e rëndë.
 
 
 
{{biografi-cung}}
[[kategoria:biografi shqiptarësh]]