Dallime mes rishikimeve të "15 Gusht"

80 bytes added ,  12 vjet më parë
 
==Vdekje==
 
*[[2000]] - [[Ena Begoviq]], aktore kroate.(* [[1960]].)
* [[1498]] - [[Izabela e Aragonisë dhe Kastiles]], mbretereshë portugeze.
* [[2000]] - [[Ena Begoviq]], aktore kroate.(* [[1960]].)
 
==Festa dhe përvjetore==