Ndryshimi mes inspektimeve të "John Cam Hobhouse"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: John Cam Hobhouse i njohur edhe si Lord Broughton personalitet politik dhe letrar anglez.Mik i shkrimtarit Xhorxh Bajron.Bshkëudhëtues në Shqipëri. == Jeta == lindur më 17...)
 
John Cam Hobhouse i njohur edhe si Lord Broughton personalitet politik dhe letrar anglez.Mik i shkrimtarit Xhorxh Bajron.Bshkëudhëtues në Shqipëri.
 
 
== Jeta ==
 
lindurLindur më 1786 vdekur më 1869.[[Kategoria:anglez]]