Dallime mes rishikimeve të "Teatri Andon Zako Çajupi"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Teatri Andon Zako Çajupi''' ndodhet ne bulevardin kryesor "Gjergj Kastrioti" ne [[KorcaKorça|KorceKorçe]]. Teatri u krijua ne vitin [[1971]] dhe ke 220 vende. Tetatri ka ne pamjen ballore nje arkitekture komuniste[[Kategoria:teater]]
 
Tetatri ka ne pamjen ballore një arkitekture komuniste.
 
[[Kategoria:Teatro]]
10.357

edits