Dallime mes rishikimeve të "B"

546 bytes added ,  16 vjet më parë
v
Ndryshimet e POWERTOTHEPEOPLE u kthyen prapë, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Bet 0.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v (Ndryshimet e POWERTOTHEPEOPLE u kthyen prapë, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Bet 0.)
Simboli '''B'''
*Në gjuhen shqipe është shkronja e dytë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''B''' e madhe e dorës.
----
{{ABC-ja}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[Category:Alfabet]]
[[af:B]]
[[als:B]]
[[ar:B]]
[[bs:B]]
[[ca:B]]
[[cs:B]]
[[da:B]]
[[de:B]]
[[el:B]]
[[en:B]]
[[eo:B]]
[[es:B]]
[[et:B]]
[[fi:B]]
[[fr:B]]
[[gl:B]]
[[he:B]]
[[hu:B]]
[[id:B]]
[[it:B]]
[[ja:B]]
[[ko:B]]
[[la:B]]
[[nl:B]]
[[nn:B]]
[[no:B]]
[[pl:B]]
[[pt:B]]
[[ro:B]]
[[ru:А]]
[[scn:B]]
[[simple:B]]
[[sl:B]]
[[sv:B]]
[[tl:B]]
[[vi:B]]
[[yo:B]]
[[zh:B]]
24.783

edits