Ndryshimi mes inspektimeve të "Himni kombëtar"

v
roboti shtoj: yo:Orin orílẹ̀-èdè; cosmetic changes
v (roboti shtoj: yo:Orin orílẹ̀-èdè; cosmetic changes)
'''Himni kombëtar''' është [[kënga]] zyrtare e një [[shteti]]. Himni shpesh mbart shumë [[vlera]] dhe teksti i himnit në shumicën e rasteve është i mbushur me [[figura letrare]] e [[simboli|simbole]] që lavdërojnë [[shteti|shtetin]]n të cilit i përket ky himn.
 
 
{{poli-Cung}}
 
[[CategoryKategoria:Himne kombëtare| ]]
 
[[af:Volkslied]]
[[vi:Quốc ca]]
[[wa:Ime nåcionå]]
[[yo:Orin orílẹ̀-èdè]]
[[zh:国歌]]
[[zh-yue:國歌]]