Dallime mes rishikimeve të "Frederik Ndoci"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
* [[Sytë e tu]]
* [[Pranvera me një lule s'vjen]]
* [[Pranvera do lule shumë]] 1986
* [[Pranvera me një lule s'vjen]] 1988
* [[Toka e diellit]] 1989
* [[Balada e gurit]] 2006 - [[Hear my plea]] 2007
 
Në vitet [[1990]] transferohet në [[Itali]] dhe pas disa muajve i paraqitet publikut në një koncert me grupin e studentëve, të cilëve u mësonte kitarën. Sukses ishte i padiskutueshem dhe më pas vjen nje koncert prej 5 orësh, para qytetarëve të provincës. Aktivizohet me grupet e ndryshme si "Le rose Rosse" (Piacenza), "La pagina d'album" (Bergamo), me të cilët regjistron kasetën dhe CD-në e parë : "Di tutto di piu'".
 
Kjo paraqitje i dha mundësi të përgatiste shumë shpejt Albumin CD të dytë "Sono Gitano", kënëgët "Malaguegna" dhe "Caminito", të të cilit qëndruan si sigla të programit TV "Canta Italia", për më se gjashtë muaj.