Ndryshimi mes inspektimeve të "Kalendari Julian"

v
roboti shtoj: jv:Kalèndher Julian ndryshoj: hi:जूलियन कैलेंडर; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: hu:Julián naptár)
v (roboti shtoj: jv:Kalèndher Julian ndryshoj: hi:जूलियन कैलेंडर; cosmetic changes)
'''Kalendari Julian''' u përdor për herë të parë prej [[Julius Caesar]] dhe ishte në disa vende të botës deri më [[Shekulli XX|Shekullin XX]] akoma në përdorim. Ai u zëvendësua prej [[Kalendari Gregorian|kalendarit gregorian]].
 
{{Koha-cung}}
[[CategoryKategoria:Kalendari|*]]
 
[[af:Juliaanse kalender]]
[[gl:Calendario xuliano]]
[[he:הלוח היוליאני]]
[[hi:जूलियन कैलंडरकैलेंडर]]
[[hr:Julijanski kalendar]]
[[ht:Almanak jilyen]]
[[it:Calendario giuliano]]
[[ja:ユリウス暦]]
[[jv:Kalèndher Julian]]
[[ka:იულიუსის კალენდარი]]
[[ko:율리우스력]]