Dallime mes rishikimeve të "Barack Obama"

118 bytes removed ,  12 vjet më parë
v (roboti ndryshoj: nap:Barack Obama; cosmetic changes)
=== Studime e larta ===
Barack Obama studion fillimisht në ''Occidental College'' në Los Angeles dhe më pas ndërron më 1981 në ''[[Universiteti i Kolumbias]]'' në [[Nju Jork]]. Pas diplomimit si Bachelor në vitin 1983 në shkencat politike ai punon për një vit në ndërrmarrjen ''Business International Corporation'' në Nju Jork.
Më 1985 ndërron në Chicago, ku punon për një organizatë. Më pas studion për tre vjet drejtësi në [[Universiti Harvard|Harvard Law School]]. Atje u zgjodh si Afroamerikani i parë President i revistës ''[[Harvard Law Review]]''. Më 1991 Obama mbaron studimet e larta si jurist me [[magna cum laude]]''.
 
{{Stampa:Presidentët e SHBA}}
Anonymous user