Dallime mes rishikimeve të "Fjalia"

No change in size ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
'''Fjalia''' është njësi gramatikore që ka një kuptim të caktuar e që shëtëështë e përbërë prej disa fjalëve.
 
Fjalia mund të jetë e përbërë nga një ose disa fjalë, si dhe nga një ose disa pjesë të cilat mund të jenë të varura nga njëra tjetra ose të pa varurapavarura dhe të cilat sëbashkusë bashku i japin kuptim të plotë fjalisë.
 
Fjalitë mund të jenë : dëftore, pyetëse, thirmore , dëshirore dhe urdhërore .
Anonymous user