Ndryshimi mes inspektimeve të "Fragaria"

8 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: gl:Amorodeira; cosmetic changes
v (roboti shtoj: jv:Stroberi ndryshoj: id:Fragaria)
v (roboti shtoj: gl:Amorodeira; cosmetic changes)
{{Taxobox_titulli | color = lightgreen | emri = {{PAGENAME}}}} <!-- Emri i tabeles -->
{{Taxobox_figura | figura = [[FiguraSkeda:Illustration Fragaria vesca0.jpg|250px|{{PAGENAME}}]]| shënimi ={{PAGENAME}}}} <!-- Figura -->
{{Taxobox_fillim_seleksionimi | ngjyra = lightgreen }} <!-- Horizontalja e 1 e tabelës -->
! Elementi
! njësia
! WIDTH="80" | 1 porcion, <br /> ------- <br />144 g
|-
| colspan = "3" | '''Proksimate (ang. Proximates)'''
|-
| Selenium, Se
| align="center" | &micro;µg
| align="right" | 1.01
|-
|-
| Vitamin B, folic acid
| align="center" | &micro;µg
| align="right" | 25
|-
| Vitamin B-12
| align="center" | &micro;µg
| align="right" | 0
|-
|-
| Vitamin A, RE
| align="center" | &micro;µg RE
| align="right" | 4.3
|-
<!-- Përdorimi i saj në shoqëri-->
 
== Lista e anëtarëve ==
<!-- Nën/Klasifikime të Nivelit Ndalo : Familje, Grupe, Sektore, ... -->
Janë diku 12 sorte të këtij lloji duke përfshirë dhe këto.
</gallery>
 
== Shiko dhe këtë ==
<!-- Tekste të pa renditura që kanë të bëjnë me temën -->
:'''''[[commons:Fragaria| {{PAGENAME}}]]''''' në projektin Commons të Wikipedias
 
== Lidhje të jashtme ==
<!-- Nyje interneti që kanë të bëjnë me temën -->
*[http://www.britishsummerfruits.co.uk/news/sexdrive.htm Eating Strawberries Makes You Fruity] - a press release from British Summer Fruits
<!-- Ndëruiki -->
 
[[CategoryKategoria:Bimë]]
 
[[af:Aarbei]]
[[fi:Mansikat]]
[[fr:Fragaria]]
[[gl:Amorodeira]]
[[he:תות שדה]]
[[hr:Jagoda]]