Ndryshimi mes inspektimeve të "Agron Lame Xhama"

21 bytes removed ,  10 vjet më parë
U kthye versioni 637562 i bërë nga Lapsiathine (diskutimet)
(U kthye versioni 637562 i bërë nga Lapsiathine (diskutimet))
'''Agron Lame Xhama''' lindi në vitin 1936 në [[Fterra|Fterrë]], është ideator dhe botues i gazetës “[[Fterra jonë]]”, si dhe një ekonomist. Përfundoi studimet e larta në [[Universiteti i Tiranës|Uiversitetin e Tiranës]] në fakultetin ekonomik. Ka punuar si drejtues në Ndërmarrjen Tregtare të Shitblerjes dhe Turizmin e Sarandës. Ka dhënë ndihmesë të veçantë par Fterrën, sidomos par ndërtimin e objekteve të tregtisë dhe shkollës. Në vitin 1980 emërohet Drejtor i Drejtorisë së Planit në Ministrinë e Tregtisë së Brendshme dhe në vitin 1992 Drejtor i Bazës së Furnizimit të Ministrisë së Turizmit. Ka dhënë për disa vjet leksione në Fakultetin ekonomik. Ki nuk eshte gazetar
 
[[Category:Gazetarë shqiptarë]]
Anonymous user