Dallime mes rishikimeve të "Motrat Mustafa"

168 bytes removed ,  12 vjet më parë
U kthye versioni 641576 i bërë nga 213.149.99.19 (diskutimet)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(U kthye versioni 641576 i bërë nga 213.149.99.19 (diskutimet))
'''Motrat Mustafa''' ''(Safete e Sahidje Mustafa)'' janë motra<ref>[http://www.google.com/#hl=en&safe=off&q=motrat+mustafa&aq=f&aqi=&oq=&fp=7d15299a959dbb33 Motrat Mustafa janë motra]</ref> dhe këngëtare shqiptare nga [[Kosova]]. Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin [[1981]] me kolaboracionin e televizionin [[RTP|RTP Prishtina]]. Albumi i parë muzikorë "[[Mori Nan]]" u paraqit në vitin [[1986]]. Janë të njohura për pjesëmarrjet e tyre në shumë festivale në kohën e [[Jugosllavia|Jugosllavisë]] dhe në kohët e sotme. Gjatë karrierës së tyre muzikore arritën të publikojnë më shumë se 20 albume muzikore.
 
== Albumet ==
*[[Mori Nan]]
 
== Referencat ==
{{reflist}}
 
{{muz-cung}}
1.429

edits