Sokol Sopi: Dallime mes rishikimesh

8 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Rreshti 2:
 
'''Sokol Mustafë Sopi''' (1977 - 1999)
*Lindi në Butovc,fshat afërPrishtinë. Ishte i vetmi vëlla i gjashtë motrave; Vlorës, Valbonës, Qëndresës, Donikës, Shqipërisë dhe Kosovares. Emrat e fëmijëve të xhaxha Mustafës dhe zojës Xhemije tregojnë kjartë për ndjenjat patriotike të Sokolit.
 
 
Rreshti 10:
 
 
*Me 21 prill 1999 bashk me dëshmorët [[Isa Kastrati]] dhe AvrimAfrim Vitia bie edhe dëshmori i Kombit Sokol Sopi.
Anonymous user