Ndryshimi mes inspektimeve të "Dinamiti"

922 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: af, ar, bg, br, bs, ca, cs, da, de, en, eo, es, fa, fi, fr, fur, gan, he, hi, hr, hu, id, it, ja, ka, ko, lt, lv, mk, ml, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, simple, sk, sl, sr, su, sv, th, tr, uk, uz, vi, zh
v (roboti shtoj: af, ar, bg, br, bs, ca, cs, da, de, en, eo, es, fa, fi, fr, fur, gan, he, hi, hr, hu, id, it, ja, ka, ko, lt, lv, mk, ml, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, simple, sk, sl, sr, su, sv, th, tr, uk, uz, vi, zh)
 
Specialistet kanë përdorur gjatë dinamin në praktikë per pastrimin e ducts dhe shfryn jo-depërtueshëm nga njeriu. Gradualisht, praktikë është kthyer në drejtim të eksplozivëve pika më interesante të pushtetit pamje / vëllim.
 
[[af:Dinamiet]]
[[ar:ديناميت]]
[[bg:Динамит]]
[[br:Dinamit]]
[[bs:Dinamit]]
[[ca:Dinamita]]
[[cs:Dynamit]]
[[da:Dynamit]]
[[de:Dynamit]]
[[en:Dynamite]]
[[eo:Dinamito]]
[[es:Dinamita]]
[[fa:دینامیت]]
[[fi:Dynamiitti]]
[[fr:Dynamite]]
[[fur:Dinamite]]
[[gan:帝拿密]]
[[he:דינמיט]]
[[hi:डायनामाइट]]
[[hr:Dinamit]]
[[hu:Dinamit]]
[[id:Dinamit]]
[[it:Dinamite]]
[[ja:ダイナマイト]]
[[ka:დინამიტი]]
[[ko:다이너마이트]]
[[lt:Dinamitas]]
[[lv:Dinamīts]]
[[mk:Динамит]]
[[ml:ഡൈനാമിറ്റ്]]
[[nl:Dynamiet]]
[[nn:Dynamitt]]
[[no:Dynamitt]]
[[pl:Dynamit]]
[[pt:Dinamite]]
[[ro:Dinamită]]
[[ru:Динамит]]
[[simple:Dynamite]]
[[sk:Dynamit]]
[[sl:Projekt:Dinamit]]
[[sr:Dinamit]]
[[su:Dinamit]]
[[sv:Dynamit]]
[[th:ไดนาไมต์]]
[[tr:Dinamit]]
[[uk:Динаміт]]
[[uz:Dinamit]]
[[vi:Dynamit]]
[[zh:代納邁]]
86.547

edits