Dallime mes rishikimeve të "Historia e Egjiptit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
vNo edit summary
Egjipti eshte nje vend ku kryesisht ka pasur bij te izraelit dhe popullat koptase. Dihet se izraeltet ishin populli me i shtypur ne Egjypt, pasiq e faraonet e kishin shpallur per zote veten e tyre.
 
 
{{cung}}
12.723

edits