Ndryshimi mes inspektimeve të "Niels Bohr"

15 bytes removed ,  11 vjet më parë
v
roboti largoj: wo:Niels Bohr; cosmetic changes
v (roboti shtoj: wo:Niels Bohr, za:Niels Bohr)
v (roboti largoj: wo:Niels Bohr; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Niels_Bohr_Albert_Einstein3_by_Ehrenfest.jpg|thumb| djathtas Niels Henrick David Bohr, majtas Albert Einstein ]]
 
'''Niels Henrik David Bohr''' lindi më [[7 tetor]] 1885 në [[Kopenhagen]], [[Danimarkë]] dhe vdiq më [[18 nëntor]] 1962 në Kopenhagen. Ishte fizicient danez. Në vitin 1922 mori çmimin [[Çmimi Nobel|Nobel]] për zbulimin e tij të strukturës së [[atom]]it si dhe për rrezatimet e tyre.
 
[[CategoryKategoria:Fizikanë danezë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1885]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1962]]
[[CategoryKategoria:Çmimi Nobel për Fizikë]]
 
[[af:Niels Bohr]]
[[vi:Niels Bohr]]
[[war:Niels Bohr]]
[[wo:Niels Bohr]]
[[yi:ניעלס באהר]]
[[za:Niels Bohr]]