Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

144 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: ckb:١٢ی ئایار)
 
==Vdekje==
* [[1871]]. - [[Daniel-François-Esprit Auber]], skulptor francez (* [[1782]].)
* [[1884]]. - [[Bedřich Smetana]], skulptor çek (* [[1824]].)
 
==Festa dhe përvjetore==