Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

1.094 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Shkencëtarët e kanë vërejtur ngritjen e malit për 150 cm në ditë dhe kanë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë erupsion, dhe askush nuk ka mundur të parasheh një eksplodim të fuqishëm sa një bombë prej 10 megaton. Gjithçka ka filluar më [[18 maj]] të vitit [[1980]], në ora 20 e 32 minuta dhe vazhdon edhe sot.
 
{{commonscat|Mount St. Helens}}
 
[[category:vullkane]]
[[Kategoria:Male]]
[[af:Mount Saint Helens]]
[[ca:Saint Helens]]
[[cs:Mount St. Helens]]
[[cy:Mynydd St. Helens]]
[[da:Mount St. Helens]]
[[de:Mount St. Helens]]
[[en:Mount St. Helens]]
[[eo:Saint Helens]]
[[es:Monte Saint Helens]]
[[et:Saint Helens]]
[[fi:St. Helens (vuori)]]
[[fr:Mont Saint Helens]]
[[haw:Mauna Kana Helena]]
[[he:הר סנט הלנס]]
[[hi:माउण्ट सेण्ट हेलेन्स]]
[[hu:Mount St. Helens]]
[[id:Gunung St. Helens]]
[[it:Monte Sant'Elena]]
[[ja:セント・ヘレンズ山]]
[[ku:Çiyayê St. Helens]]
[[la:Mons Sanctae Helenae]]
[[lt:Šv. Elenos kalnas]]
[[lv:Senthelensa kalns]]
[[nl:Mount Saint Helens]]
[[no:Mount St. Helens]]
[[pl:Mount St. Helens]]
[[pt:Monte Santa Helena]]
[[ro:Mount St. Helens]]
[[ru:Сент-Хеленс (вулкан)]]
[[simple:Mount St. Helens]]
[[sk:Saint Helens]]
[[sl:Sveta Helena (ognjenik)]]
[[sv:Mount Saint Helens]]
[[ta:புனித எலன்சு மலை]]
[[tr:St. Helens Dağı]]
[[uk:Сент-Хеленс]]
[[vi:Núi St. Helens]]
[[zh:圣海伦斯火山]]