Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

127 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:MSH82 st helens plume from harrys ridge 05-19-82.jpg|thumb|right|300px| shpërthimi i vullkanit 19. svibnja 1982. ]]
 
'''Shën Elena''' është vullkan aktiv në veriperëndim të shtetit [[Washington]], [[ShBA]]. Vullkani pushoi nga viti [[1857]], por filloi të tregoj shenja të aktivitetit në vitin 1980, atëherë kurë llava filloi të krijoj shtypje në brendësi të vullkanit dhe ta ngritë malin.