Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

8 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Shkencëtarët e kanë vërejtur ngritjen e malit për 150 cm në ditë dhe kanë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë erupsion, dhe askush nuk ka mundur të parasheh një eksplodim të fuqishëm sa një bombë prej 10 megaton. Gjithçka ka filluar më [[18 maj]] të vitit [[1980]], në ora 20 e 32 minuta dhe vazhdon edhe sot.
{{gjeo-cung}}
 
{{commonscat|MountShën St. HelensElena}}
[[category:vullkane]]
[[Kategoria:Male]]