Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

16 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: ar:ملحق:5 أبريل; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: jbo:vonma'i 5moi)
v (roboti ndryshoj: ar:ملحق:5 أبريل; cosmetic changes)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Mars (muaj)|Prill|Qershor}}
== Ngjarje ==
*[[1971]] - u riaktivizua vullkani [[Etna]] në [[Itali]].
*[[2003]] - Trupat amerikane hyjnë në [[Bagdati|Bagdat]].
 
== Lindje ==
{{PRILL}}
* [[1937]] - [[Colin Powell]], politikan dhe gjenerall amerikan
* [[1975]] - [[Chang Kai-shek]], politikan kinez
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Korea Juge]] - Dita e Pemëtve ?
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[CategoryKategoria:Prill]]
 
[[af:5 April]]
[[an:5 d'abril]]
[[ar:ملحق:5 أبريل]]
[[arz:5 ابريل]]
[[ast:5 d'abril]]