Ndryshimi mes inspektimeve të "Fourplay"

49 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: th:โฟร์เพลย์; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ko:포플레이)
v (roboti shtoj: th:โฟร์เพลย์; cosmetic changes)
{{Infobox muzikant
| emri = Fourplay
| foto = [[FiguraSkeda:Fourplay.jpg|220px]]
| titulli = <small>Nga e majta në të djathtë: [[Bob James]], [[Nathan East]], [[Larry Carlton]], dhe [[Harvey Mason]]
| vite aktiv = {{M|1991}} - prezent
'''Fourplay''' është një [[smooth jazz]] bend nga [[Shtetet e Bashkuara]]. Bendi ishte i përbërë nga [[Bob James]], [[Lee Ritenour]], [[Nathan East]], dhe [[Harvey Mason]]. Në vitin 1998, Lee Ritenour e la bendin dhe e zgjodhi [[Larry Carlton]]-in si zëvendësim të tij.
 
== Anëtarët ==
=== Anëtarët aktualë ===
* [[Bob James]] - tastierë
* [[Larry Carlton]] - kitarë
* [[Harvey Mason]] - bateri
 
=== Anëtarët e mëparshëm ===
* [[Lee Ritenour]] - kitarë
 
== Diskografia ==
* {{M|1991}} - ''[[Fourplay (album)|Fourplay]]''
* {{M|1993}} - ''[[Between the Sheets]]''
* {{M|2006}} - ''[[X (album)|X]]''
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.fourplayjazz.com Faqja zyrtare e bendit]
 
[[CategoryKategoria:Grupe muzike smooth jazz]]
[[CategoryKategoria:Grupe të viteve 1990]]
[[CategoryKategoria:Grupe të viteve 2000]]
[[CategoryKategoria:Grupe muzike amerikane]]
[[CategoryKategoria:Grupe muzike instrumentale]]
 
[[en:Fourplay]]
[[pl:Fourplay]]
[[pt:Fourplay]]
[[th:โฟร์เพลย์]]