Ndryshimi mes inspektimeve të "Beteja e Kosovës"

(Stampa:Infobox Militärischer Konflikt nuk egziston; gjermanishte)
 
== Burime ==
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Kosovo| Wikipedia anglisht]
* [http://www.trepca.net/histori/04-skenderbeu-pushtimet-e-para-osmane.htm Historia e Popullit Shqiptar]
* [http://www.albasoul.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1654&mode=thread&order=0 Beteja e Kosovës, viti 1389, dhe Shqiptarët]
10.357

edits