Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Francës"

v
roboti shtoj: vi:Quốc kỳ Pháp; cosmetic changes
v (roboti shtoj: scn:Bannera francisa)
v (roboti shtoj: vi:Quốc kỳ Pháp; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Flag of France.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Francës]]
'''Flamuri kombëtar i [[Francë]]s''', i njohur në [[frëngjisht|gjuhën frëne]] si ''drapeau tricolore'', ''drapeau bleu-blanc-rouge'', ''drapeau français'' dhe ''le tricolore'' është një flamur tringhyrësh me tri kolona vertikale, e kaltër, e bardhë dhe e kuqe.
 
Në [[anglisht|gjuhën angleze]] njihet si '''French tricolour''' ose '''tricolour''', që në [[shqip]] do të thotë '''Tringjyrshi Francez'''.
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Franca]]
 
{{flam-cung}}
{{Evropa-flam}}
 
[[CategoryKategoria:Francë]]
[[CategoryKategoria:Flamujt e shteteve të Evropës]]
 
[[an:Bandera de Franzia]]
[[tr:Fransa bayrağı]]
[[uk:Прапор Франції]]
[[vi:Quốc kỳ Pháp]]
[[zh:法国国旗]]
5.352

edits