Ndryshimi mes inspektimeve të "Qepa"

1.293 bytes added ,  10 vjet më parë
 
Në Greqinë e lashtë, atletët ngrënë sasi të mëdha të qepë sepse besohej se ata ndriçohet gjakut. Gladiators romak rubbed trupin e tij me qepë të konfirmohen muskuj. Në onions Mesjetës ishte i rëndësishëm si ushqim, kështu që ata u përdorën për të paguar qiratë dhe si dhurata. Mjekët përshkruajnë onions për lehtësimin dhimbje koke, për të trajtuar snakebites dhe humbjen e flokëve. Qepë u prezantua ne Amerike nga Christopher Columbus mbi udhetimin e tij të 1493 në Haiti. Në shekullin e gjashtëmbëdhjetë, onions janë përshkruar edhe si një trajtim të infertilitetit, jo vetëm tek gratë, por edhe në kafshët shtëpiake.
 
== Kultivimi ==
 
Ata kanë nevojë për një tokë të pasur dhe me lagështi, por jo përmbyt edhe në ujë. Llojet e ndryshme të qepëve të kërkojnë kushte të ndryshme klimatike dhe disa orë të diellit çdo ditë. Kultivimi nga fara është mbjellë fara në tokë të drejtpërdrejt 1 cm thellë, duke e lënë rreth 10 cm e hapësirës nga bimore të bimëve. Pas mbjella suksesshëm duhet të presë 90-120 ditë para korrjes. Në klimat butë onions mund të rritur edhe në dimër, përndryshe qepë është një fabrikë pranverë tipike.
 
== Rotacioni ==
 
Prodhim qepë është konsideruar si një rinovimi, i cili fillon rrotullimit. Duke qenë shumë të ndjeshëm ndaj fenomenit të shterjes së tokës është esenciale për të zbatuar një rotacioni të paktën çdo tre vite duke ndjekur një bari kulture drithërave, karrota, rrepkë ose marule. Nëse ka probleme me sëmundje fungale (fusarium në veçanti), apo nematodat, ajo nuk do të ishte e këshillueshme për të sjellë përsëri qepë të njëjtën tokë para se 7 -8 vjet. Për të shmangur humbjen e prodhimit dhe të përkeqësimit të cilësisë ju nuk jeni këshilluar që të bëjë këtë në një lakër, patate ose panxhar sheqeri prekur nga problemet fitosanitare të ngjashme me ato të qepë.
 
== Marramendes ==
Anonymous user