Dallime mes rishikimeve të "?"

11 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''<big>?</big>''' emëruar si '''pikë pyetje''' është një nga senjat e pikësimit. Kjo shenjë e pikësimit gjithmon vendoset në fund të fjalisë dhe me këtë përmbyllet fjalia e cila është fjali pyetëse. Kur kemi këtë shenjë në fund të fjalisë kuptojmë është para shtruar pyetje përmes asaj fjalie.
 
Në çfardo gjuhe të botës që të përdoret<ref>(jo tëgjitha gjuhët e botës e kanë si shenjë pikësimi)</ref> kjo shenjë pikësimi e ka të njejtin funksion.
 
:Shembull: E din çka është bota?