Ndryshimi mes inspektimeve të "26 Nëntor"

198 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: bcl:Nobyembre 26)
==Vdekje==
*[[1504]] - [[Izabela e I-rë e Kastiles]], mbretëreshë e Kastilës dhe Aragonisë.
 
* [[1855.]] - [[Adam Mickiewicz]], shkrimtar polak (* [[1798.]])
 
* [[1959]]. - [[Jean Gremillon]], regjisor francez (* [[1902]].)
 
* [[2006]]. - [[Ana Rukavina]], gazetare kroate (* [[1977]].)
|}
 
==Festa dhe përvjetore==