Dallime mes rishikimeve të "Leticia Calderón"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Leticia Calderon u zhvendos tek Leticia Calderón. Arsyja)
No edit summary
'''Leticia CalderonCalderón''' (emri i plotë Carmen Leticia Calderón León) lindi më [[15 korrik]] [[1968]] në qytetin e Meksikos. Prindërit e saj janë Mario Calderón dhe Carmen León. Ka tre vëllezër : Mario, Miguel dhe Alejandro. Fëmijërinë e saj e kaloi në [[Veracruz]]. Në [[1983]] kur ishte 14 vjece asaj iu dha mundësia për të luajtur rolin e saj të parë në ''Amalia Batista''. Në [[Shqipëri]] njihet për telenovelën [[Valeria y Maximiliano]] e vitit [[1992]] dhe tashme me [[Ne emer te dashurise]] prodhim i vitit [[2008]]-[[2009]], por ka luajtur edhe ne shumë telenovela të tjera.
 
== Filmografia ==
37

edits