Hape menynë kryesore

Changes

147 bytes added, 9 vjet më parë
 
==Vdekje==
* [[1547]] - [[Hernán Cortés]], kompozitor spanjoll (* [[1485]].)
*
* [[1990]] - [[Aaron Copland]], kopozitor dhe dirigjent amerikan , (* [[1900]].)
 
==Festa dhe përvjetore==