Ndryshimi mes inspektimeve të "2 dhjetor"

147 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti ndryshoj: ar:ملحق:2 ديسمبر)
 
==Vdekje==
* [[1547]] - [[Hernán Cortés]], kompozitor spanjoll (* [[1485]].)
*
* [[1990]] - [[Aaron Copland]], kopozitor dhe dirigjent amerikan , (* [[1900]].)
 
==Festa dhe përvjetore==