Dallime mes rishikimeve të "Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë i Universitetit të Tiranës"

[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
 
== Historiku ==
Fak i Hist Fil eshte vazhdues i [[Instituti i Lartë Pedagogjik |Institutit e Larte Pedagogjik]] te krijuar ne vitin 1952.
Me krijimin e UT ne 1957 FHF u be nje nga 7 fakultetet e tij
 
== Organizimi i Fakultetit ==
Anonymous user